U16 ERKEKLER ŞAMPİYONU TÜRK TELEKOM SPOR

Türkiye Basketbol Federasyonu Yerel ligler faaliyetleri kapsamında yapılan 2022-2023  Basketbol Yıldız Erkekler sezonuna katılan toplam 8 Takımın deplasmanlı tek devre oynandığı ligi ÇANAKKALE TÜRK TELEKOM SPOR KULÜBÜ namağlup Şampiyon olarak bitirdi. Ligde oynanan toplam 18 maçta da rakiplerine üstünlük sağlayan ÇANAKKALE TÜRK TELEKOM SPOR KULÜBÜ ilimizi Marmara Yıldız Erkekler Bölge birinciliğinde temsil etmeye hak kazanmıştır.

U16 Erkekler ligine katılarak üst düzey bir performans sergileyen tüm takımlarımızı ve Final Grubu sonucunda 2. olan Çanakkale Belediye Sporu, 3. olan Biga Gelişim Sporu, 4.olan Işık GSK takımlarını da kutluyor ve tebrik ediyoruz.

23.12.2022 tarihinde oynan final grubunun son maçlarının ardından şampiyon olan sporcularımız 1.lik kupasını ve madalyalarını Çanakkale İl Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Ömer Kalkan’ın elinden alandılar. 2. olan Çanakkale Belediye Spor Kulübümüze kupa ve madalyalarını Şube Müdürlerimiz Sayın Sedat Bektaş ve Sayın Simge Öztürk, 3. olan Biga Gelişim Spor Kulübümüze kupa madalyalarını İl Temsilcimiz Ahmet Becan, 4.olan Işık Spor Kulübüne ise İHK üyesi Sayın Erol KAVAK takdim etmişlerdir. Tüm sporcuları ve takım idarecilerini kutluyor, Çanakkale Türk Telekom Spor takımıza Şampiyonalarda başarılar diliyoruz.

 

Post Author: Çanakkale Basketbol