TROIA FESTİVALİ 27. FORM EĞİTİM KURUMLARI 3×3 SOKAK BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESTİ

160 SPORCUNUN TER DÖKTÜĞÜ TURNUVA SONA ERDİ.

Çanakkale Basketbol İl Temsilciliği tarafından ve Form Eğitim Kurumları ana sponsorluğunda bu yıl 27. si düzenlenen ve yaklaşık 40 takımın katıldığı “3×3 Ödüllü Sokak Basketbol Turnuvası” sona erdi. Çanakkale Belediyesi 60. Troia Festivali kapsamında gerçekleştirilen 3×3 Turnuvası Çağlar Kaynak Semt Sahasında yapılan final müsabakalarının ardından dereceye giren takımlara madalya, kupa ve ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

6 gün süreyle devam eden “27. 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası” 30 yaş üstü, 19 yaş üstü, 16-18 yaş, 12-13 yaş ve 10-11 yaş olmak üzere beş ayrı kategoride gerçekleştirildi.

HERKESİN BEĞENİSİNİ KAZANDI

Çanakkale Basketbol İl Temsilciliği ve Çanakkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Spor İşleri koordinasyonunda düzenlenen ve toplam 39 takımın katılımıyla 71 müsabakanın oynandığı turnuva büyük heyecana sahne oldu. Çanakkale’nin sıcak yaz gecelerine renk katan turnuva taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Turnuvada yer alan ve final müsabakalarının ardından dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren takımlara ödülleri Form Eğitim Kurumları Kurucusu Sayın Müberra Gezer, Basketbol İl Temsilcisi Sayın Ahmet Becan, geçmiş dönem İl Temsilcimiz Sayın Murat Firidioğlu, Form Eğitim Kurumları Halkla İlişkiler Sorumlusu Sayın Tuba Şahin ve sporcu velileri tarafından takdim edildi.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Turnuvada alınan sonuçlara göre 30 yaş üstü Büyük Erkeklerde CASTEL FITNESS  birinci, Boğazın Yeni Kırmızısı ikinci, Genç Erkekler 19 yaş üstü kategoride TROY ART DESIGN takımı birinci, Muhit ikinci, 16-18 yaş kategorisinde BASK17.COM birinci, AYZO ikinci oldu. 12-13 yaş kategorinde SARDALYA birinci, Troy Naturels JR ikinci, 10-11 yaş kategorisinde ise DEV ADAM birinci, Bask17.com takımı ikinci olarak turnuvayı tamamladı.

DERECEYE GİREN TAKIMLARA KUPA, MADALYA ve ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Dereceye giren takımlara Kupa ve Madalyalarının yanı sıra 1.olan takımlar Çanakkale Belediyesi organizasyonu ile tarihi sonradan belirlenecek bir Euroleague Basketbol maçına  götürülecekler ve Turnuva Sponsorumuz Form Eğitim Kurunmları tarafından yine dereceye giren takımlara burs çekleri verildi.

 

 

 

Post Author: Çanakkale Basketbol